TR Ekspres Haber

Arjantin’in yeni devlet başkanı görevi devraldı

Arjantin’in yeni devlet başkanı görevi devraldı
Tuğba Naz Küçük( tugbanaztv@gmail.com )
37 views
11 Aralık 2019 - 12:50

Arjantin‘de yemin ederek göreve başlayan Devlet Başkanı Alberto Fernandez, hükümetinin ilk gününde başkent Buenos Aires’in tarihi merkezi Plaza Mayo’daki Devlet Başkanlığı binası Casa Rosada’nın önünde toplanan on binlerce kişiye hitap etti.

Fernandez, yönetiminin 4 yıl boyunca peronizm politikasından aldığı güçle halkla dayanışma içinde olacağını ifade ederek, “Biz başkalarını destekleyecek şekilde doğmuş politik bir hareketiz” dedi. “Açlığı sona erdireceğiz” sözünü veren Devlet Başkanı Fernandez, “Toplum olarak yapabileceğimiz, yazabileceğimiz destan, çabalarımıza katılmanız.

Böylece her Arjantinlinin evinde bir tabak yemek asla eksik kalmayacaktır” ifadelerini kullandı. Önümüzdeki 4 yıl boyunca Arjantin’de tek ayrıcalıklı kişilerin yoksullar ve dışlanmışlar olacağını belirten Fernandez, hükümetinin ülkeyi ekonomik felaketten kurtaracağına dair güvence de verdi. “Ayağa kalk, bayrağını as, çalışmaya başladı. Üret ve demokrasiye sahip çık” çağrısı yaptı.

Dün Yasama Meclisi önünde yemin eden ve 2015-2019 yılları arasında ülkeyi yöneten Mauricio Macri’den devlet başkanlığı görevini devralan Alberto Fernandez, 2023 yılına kadar görevi yürütecek.

 

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm hakları saklıdır - TR Ekspres Haber

beylikdüzü escort

İstanbul araç kiralamaİstanbul evden eve nakliyatBitlis evden eve nakliyatBolu evden eve nakliyatBurdur evden eve nakliyatBursa evden eve nakliyat