TR Ekspres Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu sabah 7 tane DHKP-C’liyi inlerinde bulduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu sabah 7 tane DHKP-C’liyi inlerinde bulduk
0 views
26 Şubat 2019 - 16:17

Giresun Valilik Meydanı‘nda düzenlenen mitinginde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşma yapıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:

Cumhur ittifakına sahip çıktınız. Şimdi önümüzde dönmemiz gereken son bir viraj var.

Bizden önce hayata geçirilemeyen pek çok projeyi hayata geçirdik. Muhalefetin beceriksizliğini, başarısızlıklarına kapılmadık. Engelleri karşısında yılmadık. Başkalarıyla değil, daima kendimizle yarışarak bugünlere geldik. 79 senede yapılanlardan sadece 17 yılda hayata geçirdik.

Geldiğimizde IMF2ye borcumuz 23.5 milyar dolardı. Davostayız, IMF’nin o zamanki başkanıyla konuşuyoruz. Dedim ki,”Türkiye’nin başbakanı benim, sen IMF’nin başısın. Siz Türkiye’yi yönetemezsiniz. Siz paranızı alıyor musunuz? Türkiye’ye emir vermeye kalkmayın.” Bütün borcumuzu ödecik, şu an IMF’ye borcumuz yok. Çıkmış Bay Kemal, “Bunlar gene IMF’den borç alırlar” diyor. IMF’nin kapısına siz gittiniz siz.

Partinizin adı başkaydı şuydu buydu. Bırakın bu işleri. Biz kargayı sesinden tanırız. Siz borçlandınız, biz bitirdik.

Dünyada şu an milli gelire oranla en büyük yardımı yapan biziz. Ekonomisini 3.5 kat büyütmüş, ihracatla rekora koşan bir Türkiye var. Geldiğimizde Türkiye’nin ihracatı 36 milyar dolardı, şimdi 170 milyar dolara gidiyoruz.

Milyonlarca mazlum ve mağdura kucak açan bir ülke var. Bugün kendi milli güvenliği için hiç kimsenin icazetini aramadan adım atan ordusu güçlü bir Türkiye var. Cudi’de Gabar’da Tendürek’te teröristlerin inlerine girdik. Bu sabah 7 tane DHKP-C’liyi inlerinde bulduk.

Bugün duble yollarla, köprülerle, hızlı tren hatlarıyla, viyadüklerle, havalimanlarla ulaşım ve alt yapısını tamamlamış bir Türkiye var. Kim derdi ki Giresun’da Denizin üzerine yol yapacak? Bunların taşların üstüne yapamadılar, biz denizin üstüne yaptık.

Bugün Ege’de, Karadeniz’de, Doğu Akdeniz’de haklarını savunan, menfaatini koruyan donanması güçlü bir Türkiye var. Devletimizin başarılarından tüm kesimlerin iftihar etmesi gerekir. Tüm partilerin bu başarılarda devletinin yanında olması gerekir. Dünyanın birçok ülkesinde muhalefet partileri bunları yapar. Devletin bekasını ilgilendiren meselelerde hükümetin yanında saf tutarlar. Dünyanın hiçbir ülkesinde, kendi hükümetini teröristlere şikayet eden bir muhalefet partisi yoktur. Yurt dışında her uzatılan mikrofona kendi ülkesini kötüleyen muhalefet lideri bulamazsınız. Ama maalesef bizde işler böyle yürümüyor. Hizmet ve yatırım karşıtlığını muhalefetle eş değer görüyorlar. Bırakın hükümete destek olmayı daha yıkıcı davranıyorlar.

2007 cumhurbaşkanlığı seçiminde milleti tehdit eden vesayetçilerin ağzıyla konuşan bir CHP gördük. Ankara’da yargıçlar var diyen bir muhalefet partisini şahit olduk. Gezi olaylarında polisimize kurşun sıkan, çapulculara destek olan bir CHP gördük. 17-25 Aralık darbe girişiminde meydanlarda FETÖ’cülerin sözcülüğünü yapan bir muhalefet partisi gördük. Terör örgütlerine umut bağlayan bir muhalefet partisi gördük. Milletin, devletin hayrına ne varsa engellemeye çalışan bir muhalefete yıllarca şahitlik ettik.

Bütün dostane ikazlarımıza rağmen bu anlayış bir türlü değişmiyor. Yöneticiler değişse de CHP’nin antidemokratik karakteri yerinde kalıyor.

Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Sen Türkiye’yi terk et. Güneyde Kürdistan bölgesi var, oraya git. Bizim Ege’miz var, Orta Anadolu’muz var Akdeniz’imiz var ama Kürdistan diye bir bölgemiz yok. Bunlar CHP ile beraber, adı sözde İYİ Parti olanlarla beraber. Diyorlar ki, onlarla alakamız yok. Ama beraber liste çıkarıyorsunuz. Batı’da AK Parti ile MHP’ye kaybettireceğiz, diyor. 31 Mart’ta benim aziz milletim bunları paketlemek suretiyle sandığa gömecekü, ben buna inanıyorum.

Dün Mısır’da bir toplantı vardı, Avrupa Birliği ile darbeci Sisi’nin Arap mensupları bir araya geldiler. Avrupa Birliği, idama karşıdır. İdam yasak olduğu halde, bu başa geldikten bu yana 42 insanı idam eden, geçen hafta da 9 genci idam eden Sisi’nin Avrupa Birliği üyesi ülkelerde demokrasiden, insan haklarından bahsedebilir misiniz? Avrupa Birliği, samimi değil. Bize karşı samimiyetsizlikleri neyse, dünkü olay da aynen bunun bir ifadesidir. Ne yaparlarsa yapsınlar, tarih boyunca yaptıklarıyla bunlar anılacaktır.

CHP’li milletvekili Türkiye’nin Akdenizde yürüttüğü doğal gaz faaliyetleriyle ilgili soru önergesi verdi. Bir kova bile petrol çıkmadı diyerek bölgedeki aramalarla hazımsızlığını dile getirdi. Yunanistan’da, Türkiye’nin Akdeniz’de yürüttüğü çalışmaları kötülemeye başladılar. Allah aşkına bunu adı gaflet değilse nedir? Bunun adı ferasetsizlik, basiretsizlik değil de nedir? Aslında bu vekil, kendi genel başkanının izinden gidiyor. Siyasette en hoyrat iftira ve karalama kampanyalarına CHP Genel Başkanı öncülük etti.

Meclis kürsülerinden belge salladı. Peki ben ne kazandım? 2,5 milyon kazanmış durumdayız. Yargıtayın onayını bekliyoruz. Kendi ödeyemiyormuş, parti üyeleri bir komisyon oluşturup aralarında para topluyorlarmış. Bay Kemal, iftirayı bırak yalanı bırak dürüst ol. Ben parayı tahsil ettiğim zaman, Mehmetçik Vakfına hibe edeceğim. Daha önce bizi hedef alıyordu, şimdi sokaktaki insanımızla uğraşıyor.

Nereye giderse gitsin, 1 koyun verin kaybeder gelir.

Giresun’a 15 kat trilyon yatırım yaptık. 6 bin 500 kişi kapasiteli yurt binaları açtık. 20 bin kişi seyircili stadımızın yapımı devam ediyor. Bu yıl içinde de tamamlanıyor. Mevcut stadın yerine de millet bahçesi yapmak için çalışmalarımıza başladık.

Giresun Gençlik Merkezi’nin yapımı ve Spor Salonu’nun, Keşap Gençlik Merkezi’nini ihalesi devam ediyor.

İhtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarına, gazi ailelerine, engelli vatandaşlarımıza 1,2 kat trilyon lira destek verdik.

Giresun’a 14’ü hastaneden oluşan 45 adet sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. 350 yataklı Giresun Kale Devlet Hastanemizin yapımı devam ediyor. 7 sağlık tesisi ise plan, proje ve ihale aşamasında.

Giresun’da 2 bin 450 konut projesini hayata geçirdik. İmar barışıyla 122 bin 700 kardeşimizin sıkıntısını çözdük.

28 kilometrelik bölünmüş yolu, 117 kilometreye çıkardık. Eğribel tünelinin tamamlanması ile güzergah 6 buçuk kilometre kısalacak ve 25 dakika zaman kazanılacak. Yağlıdere Alıca yolunu, Görele ayrımı, Çanakça yolunu ve Eynesil-Mren yolunu bu yıl içinde bitiriyoruz.

Yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli Ordu-Giresun havlaimanını şehrimize kazandırdık. yolcu trafiği geçtiğimiz yıl 1 milyon 86 bini geçti.

8 baraj 1 gölet inşa ettik. 9 baraj ve 3 gölet daha inşa ediyoruz. 5 bin dekar arazinin sulama şebekeleri tamamlanarak sulamaya geçildi. Giresunlu vatandaşlarımızın taşkınlara maruz kalmaması için 67 adet taşkın koruma tesisi inşa ettik.

Ruhsatlı alanlarda fındık üretimi yapan üreticileri destekliyoruz. Fındık fiyatları şu anda 18’i buldu. Biz TM olarak buna 14 dedik ve sonra rakam yükselmeye başladı. Biz, sizin yanınızdayız. Sizi sömürmek isteyen fırsatçılara fırsat vermedik vermeyeceğiz.

Son 17 yılda, Giresunlu çiftçilerimize 2 kat trilyon lira tutarında tarımsal destek verdik. Giresun’da bir organize sanayi bölgesi ve bir tasarım merkezi kurduk. Girişimcilerimize ve iş insanlarımıza 2,6 kat trilyon lira yatırım desteği verdik. Giresun’da 25 bin iş yerine 490 milyon lira SGK prim teşviki sağladık.

Kim 31 Mart’ı sadece belediye başkanlarının, muhtarların seçildiği bir gün olarak görüyorsa hata yapıyor demektir. Türkiye’deki yatırım düşmanı muhalefetle yüzleşme günüdür. 31 Mart yeni Türkiye’nin zafer günüdür. 31 Mart 2023 hedeflerimizin önündeki son kavşaktır.

Ayrıntılar geliyor..

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

TREKSPRES HABER - 2020 Her hakkı saklıdır. Lütfen kopyalama yapmayınız.