TR Ekspres Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fatih Portakal hakkında suç duyurusu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fatih Portakal hakkında suç duyurusu!
97 views
07 Nisan 2020 - 12:44

Fox TV haber sunucusu Fatih Portakal hakkında, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın “Tekalif-i Milliye” hatırlatmasına yönelik Twitter paylaşımı nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal hakkında Twitter’dan yaptığı bir paylaşım nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fatih Portakal'a suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fatih Portakal’a suç duyurusu

AA‘nın haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, Erdoğan’ın dünkü kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada koronavirüs salgınında milli dayanışmanın önemini vurguladığını ve tarihsel bir örneklik olarak Tekalif-i Milliye Kanunu‘ndan bahsettiğini kaydetti.

Portakal’ın attığı tweet ile Erdoğan’ın kastetmediği ve söylemediği bir takım iddialarla tasarruf ve mevduat sahiplerinden zorla para isteneceği yönünde beyanlarda bulunduğunu belirten Özel, “Bunlar tamamen yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadelerdir. Bu nedenle Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Türk Ceza Kanunu ve BDDK mevzuatı kapsamında tarafımızca suç duyurusunda bulunulmuştur” açıklamasını yaptı.

Fatih Portakal'ın Twitter hesabı

Fatih Portakal’ın Twitter hesabı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen dilekçede de Fatih Portakal hakkında, Twitter mesajında Türk Ceza Kanunu’nun 299/1-2. maddesinde hükmü bulunan Cumhurbaşkanına hakaret suçu ve resen belirlenecek suçlar gereğince soruşturma yapılıp hakkında kamu davası açılması istendi.

Portakal Twitter paylaşımında , “Tekalifi Milliye hatırlatılıp ‘zor günlerden geçiyoruz’ denilerek mevduatı veya tasarrufu olanlardan para istenmesin bir de! Korona sonrası ödeyelim derlermiş bir de! Olmaz olmaz diyemiyorum maalesef!” ifadelerine yer vermişti.

 

 

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm hakları saklıdır - TR Ekspres Haber