TR Ekspres Haber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: ‘Dağlarda 700 terörist kaldı’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: ‘Dağlarda 700 terörist kaldı’
0 views
22 Şubat 2019 - 17:23

Yozgat‘ın Akdağmadeni ilçesine gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, cuma namazını burada kılarak daha sonra ilçe meydanında vatandaşlara hitap etti.

Bakan Soylu Akdağmadeni ilçesinde terörle mücadeleye değinerek, “Bu dağlarda 1990 ile 2000 yılları arasında 15 bin terörist vardı. Şimdi 700 kaldı, saklandılar. 700’ü de kafalarını çıkardığı an keseceğiz. Hiç merak etmeyin. Kafalarını çıkaramıyorlar. Fare gibi sıçan gibi kaçıyorlar. Şimdi teröristin ayağına basıyor muyuz? Uyuşturucu satıcısının ayağına basıyor muyuz? FETÖ‘nün ayağına basıyor muyuz? PKKnın ayağına basıyor muyuz? DEAŞ‘ın ayağına basıyor muyuz? Türkiye’ye kumpas kurmaya çalışanların ayağına basıyor muyuz? Cumhur İttifakı işte bunun için kuruldu. Türkiye’nin önümüzdeki süreçte güçlü bir şekilde geleceğe uzanması için kuruldu. İnşallah bu güçle beraber önümüzdeki 4,5 yılda hep birlikte daha kuvvetli daha güçlü adımlar atacağız. Geçen hafta Hakkari‘ye gittim. Sokaklarında dik yürüdüm. Oradaki kardeşlerim de artık sokaklarda dik yürüyor. Anneler, babalar çocuklarıyla beraber gecenin saat birine kadar PKK’nın musallat olmadığı, dükkanlardan haraç almadığı, insanları tehdit edemediği herkesin huzurla geleceğe baktığı bir Türkiye var. En ufak bir şey yaptıkları zaman gereğini yerine getiriyoruz” dedi.

“ABD, Karayılan’a zehirli silah vermiş”
Amerika Birleşik Devletleri‘nin PKK elebaşlarından Murat Karayılan‘a zehirli silah verdiğini ifade eden Süleyman Soylu şunları söyledi: “Bugün belki de en önemli kırılma dönemlerinden bir tanesindeyiz. Terörü bir noktaya getirdik. Ne olursun onları şımartmayalım. Doğu‘yu ve Güneydoğu‘yu yaktılar, yıktılar. Biz Türkiye’nin gerçeğini görüyoruz. Amerika Murat Karayılan’a zehirli silah vermiş. Yanına birisi giderse zehirli silahı atıp öldürsün kaçsın diye hadi ‘yok’ desinler. Bakın büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız. Hani beka diyoruz ya, gelecek diyoruz size yalvarıyorum ya bizim boynumuzu Kandil’in önünde eğdirmeyin.”

Bakan Soylu 10 bin 200 bekçinin mezun olduğunu hatırlatarak, “Allah nasip ederse önümüzdeki hafta sonu itibariyle görevlerine başlayacaklar. Anneleriyle, babalarıyla, kardeşleriyle her birlikte dualar ettik. Onlar bizim bugünden sonra mahallelerimizdeki namusumuzun, komşumuzun dükkanının, evimizin, gece huzurlu yatmamızın sorumlusu olacaklar. Onlardan bir söz istedim. Dedim ki ‘Gün gelirse Kato Dağı‘nda gün gelirse sizden istersek Gabar‘da, Cudi‘de, Madur‘da, Tunceli‘de Pülümür‘de, Bestlerderesi‘nde ve bu ülkede bayrağımızın hür ve özgür dalgalanması için şehadet etmeye hazır mısınız? dedim. Onlarda güçlü sesle ‘Hazırız, söz veriyoruz’ dediler. Allah memleketini, milletini seven bayrağına, ezanına bağlı sadık bu evlatlardan bu topraklardan yoksun etmesin inşallah” dedi.

“Sürekli kafamıza çaktılar”
Soylu ülkenin çok zor dönemlerden geçtiğinin altını çizerek, “Bu ülkede başbakan astılar. Bu ülkede iki tane bakan astılar, bu ülkede bu insanlara ‘siz bu ülkeyi yönetemezsiniz idare edemezsiniz’ diye korku saldılar. 10 yılda bir bu ülkede darbe yaptılar. En son 15 Temmuz‘da Pensilvanya‘daki hainle beraber bu ülkenin bağımsızlığına göz diktiler. Değerlerimize, kutsallarımıza, kardeşliğimize el uzattılar, sağcı ve solcu dediler. Alevi, Sünni dediler, Türk-Kürt dediler. Laik, dindar dediler ve bu ülkenin ileri adım atmaması, yükselmemesi için ellerinden gelen bütün fitneyi bu ülkenin üzerine bocalamaya bu ülkenin yarına umutla bakmasını engellemeye çalıştılar. Sürekli kafamıza çaktılar. Adnan Menderes‘in fotoğrafını gazetelere basıp ürkütmeye ve korkutmaya çalıştılar. Bu ülkede insanların değerlerine uzandılar” diye konuştu.

Uyuşturucuyla mücadelede kararlılık vurgusu
Uyuşturucu ile mücadeleye kararlılıkla devam edeceklerini anlatan Soylu, “Bu işin kökünü kazımak için bir taraftan güvenlik güçlerimiz bir taraftan Adalet Bakanlığımız bir taraftan tüm birliklerimiz hep birlikte teyakkuza geçtik. Savcılarımız, hakimlerimiz tam 57 bin kişiyi kodese tıktı. Hala devam ediyoruz. Yayılmaya başladı mı ülkenin her tarafını bir tehlike olarak kaplar. Nesillerimizi bizden alır götürür. Çocuklarımızı bizden alır götürür. Bizi lime lime yapmaya çalışanlar uyuşturucuyla nesillerimizin zihinlerini, nesillerimizin beyinlerini almaya onları yok etmeye çalışırlar. Buna müsaade etmemeliyiz. Aralık ayı hariç 491 kişi öldü. Benim namus ve şeref sözüm olsun nasıl terörle mücadele ettiysek eğer bu uyuşturucuyu satanları onları yönetenleri yerin yedi kat dibine sokmazsak namerdiz. Memleketin asayişle de aynı mücadeleyi yapıyoruz. Ankara‘da günde 30 hırsızlık oluyordu. Şimdi 9 ile 10 arasına düştü. İstanbul’dan 78’den, 57’ye düştü. Bütün emniyet müdürlerimizin eline çetele verdik. Herkes bununla mücadele edecek diye sadece terör değil, sadece uyuşturucu değil, sadece organize suç çeteleri değil aynı zamanda milletimize sözümüzdür. Milletimizi gece rahatsız eden malına, mülküne tasallut eden hırsızlarında gırtlağını keseceğiz” şeklinde konuştu.

Bakan Süleyman Soylu 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde vatandaşlardan destek isteyerek seçimin önemine değinerek, Millet İttifakı‘na tepki gösterdi. Soylu, “31 Mart’ta zillet ittifakında bunlar PKK ile beraber değil mi? Ne güzel Saadet Partisi bir taraftan, HDP‘si bir taraftan, CHP’si bir taraftan kol kola girmişler. Ne yapacaklar? Birilerinin talimatıyla Türkiye’nin önünü kesmeye çalışacaklar. Bunlar 4.5 yıl anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirirler. Bu ülkenin önünü tıkamak için yeter ki Tayyip Erdoğan gitsin yeter ki Türkiye’de istikrar son bulsun diye Türkiye’yi sıkıntıya sokarlar” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

TREKSPRES HABER - 2020 Her hakkı saklıdır. Lütfen kopyalama yapmayınız.