TR Ekspres Haber

Koronavirüs zamanı öksürüğü anında kesen doğal mucize

Koronavirüs zamanı öksürüğü anında kesen doğal mucize
592 views
25 Mayıs 2020 - 16:00

Koronavirüs (COVID-19) pademisi  nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan dünyamızda, geçmek bilmeyen öksürükleriniz için doğal bir şifa kaynağı olan çam kozalağı şurubunu size anlatmak istedik.

Çam ağaçlarının güzel görünümlü meyvesi olan kozalaklar, mutfaklarımızda pek de görmeye alışık olmadığımız bir meyvedir. Ama faydalarını ve tadı hakkında yorumlarımız duyduğunuzda kozalak şurubunu nereden alabilirim diyeceğinize eminiz.

Kozalak reçeli olarak da tüketilen kozalak şurubu, çok sık karşılaştığımız bir tat olmasa da aslında birçok ülkede uzun yıllardır yapılan, şifasıyla neredeyse yüzlerce yıldır fayda sağlayan bir lezzet.

Kozalak şurubunu daha önce hiç denemediyseniz, faydalarını duydukça ve onu tanıdıkça daha çok sevecek, en yakın zamanda denemek isteyeceksiniz.

Kozalak şurubu hazırlanması için öncelikle henüz yeşil halde olan minik ve taze kozalaklara ihtiyaç oluyor. Bu nedenle daha kozalak şurubu ve kozalak reçeli daha çok ilkbahar-yaz aylarında yapılıyor. Şimdiden söyleyelim, hazırlanması uzun zaman alıyor ve zahmetli bir iş. 1 gün suda bekletilip yıkanarak temizlenen kozalaklar, çeşitli çalışmaların ardından 9 saat odun ateşinde kaynatılarak özünün çıkması ile hazırlanıyor.

Özellikle doğal ve organik bitki örtüsü ve ormanların hakim olduğu Marmaris ve Denizli‘deki çam ağaçlarından üretilen kozalak şurubu ve reçeli, son günlerde Koronavirüs‘e çare mi diye yok satıyor.

“Kozalak şurubu akciğerlerimizi tamamen yenileyen bir şifa kaynağı. Akciğerdeki lekeyi, iltihabı söküp atıyor. Öksürük, balgam, alerjik astım, nefes darlığı ve  hırıltısı olan hastalarımız için birebir. Bugünlerde özellikle bağışıklık sistemimizin ve vücut direncimizin güçlü olması gerekiyor. Çam kozalağı da bağışıklığı arttıran özel bileşenleri içinde barındırıyor.

 

 

KOZALAK ŞURUBU FAYDALARI

 

 

  • Kozalak şurubu bir türlü bitmeyen öksürük krizlerine çözüm oluyor, kısa sürede öksürüğün tamamen geçmesini sağlıyor.
  • Grip, nezle gibi kış hastalıklarının hızla geçmesine destek oluyor.
  • Astım ve bronşit gibi hastalıkların iyileşme sürecine de olumlu katkıda bulunduğu söyleniyor.
  • Akciğerlerin temizlenmesini sağlıyor, bu etkisiyle nefes alma problemini ortadan kaldırabiliyor.
  • Bağışıklık sistemini de güçlendiren kozalak şurubu, bu sayede vücudu sadece grip ve nezleden değil birçok hastalıktan koruyor.
  • Vücuda giren zararlı ve yabancı maddelerin vücuttan atılmasını sağlıyor.
  • Sakinleştirici bir etkisi olduğundan stres ve strese bağlı uykusuzluk sorunu yaşayanlara iyi geliyor.
  • Ağız içinde ve boğazda oluşan iltihaplanmaların daha hızlı geçmesine destek oluyor.
  • Diş eti iltihaplanmalarına da iyi geldiğinden genel ağız ve diş sağlığı için sıklıkla öneriliyor.
  • Son olarak, kozalak şurubunun vücuda enerji veren bir etkisi olduğu, bu sayede tüketenlerin kendilerini daha zinde hissettiği de biliniyor, bizden söylemesi.

 

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm hakları saklıdır - TR Ekspres Haber