TR Ekspres Haber

Milli Savunma Bakanı Akar’dan yeni yıl mesajı

Milli Savunma Bakanı Akar’dan yeni yıl mesajı
Tuğba Naz Küçük( tugbanaztv@gmail.com )
62 views
31 Aralık 2019 - 11:56

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yeni yıl mesajında Akdeniz’de yaşanan gelişmelere yönelik, “Terörle mücadele faaliyetlerimizin yanı sıra Kıbrıs ve çevresi dahil, mavi vatanımızdaki hak, alaka ve menfaatlerimiz de azim ve kararlılıkla korunmuştur. Garantör ülke olarak uluslararası hukuk çerçevesinde, kendi haklarımızı da Kıbrıslı kardeşlerimizin haklarını da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da korumaya devam edeceğiz” dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar, 2020 yılına girerken yayınladığı mesajda bölgesel ve küresel konularda mesaj verdi. Bakanlığın, web sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan açıklamada Bakan Akar, “Milli Savunma Bakanlığı ailesi olarak TSK’nın etkin, caydırıcı ve saygın niteliklerini artırmak için personel temin ve eğitiminden reform niteliğindeki yeni askerlik sistemine, teşkilat yapısından savunma sanayine kadar önemli çalışmalar yaptığımız ve görevlerimizi başarıyla yerine getirmeye çalıştığımız bir yılı geride bırakırken yeni umut ve heyecanlarla 2020 yılına hazırlanıyoruz. Küresel ve bölgesel düzeyde risk ve tehditlerin arttığı hassas bir dönemde kutsal vatan topraklarımızın, mavi vatanımızın, semalarımızın güvenliğini; 82 milyon vatandaşımızın huzur ve refahını sağlamak, aynı zamanda dünya barışına katkıda bulunmak için başta TSK olmak üzere Milli Savunma Bakanlığının tüm birlik ve kurumları üstlendiği görevleri mesai mefhumu gözetmeksizin yerine getirme gayreti içerisinde oldu” dedi.

 

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm hakları saklıdır - TR Ekspres Haber

beylikdüzü escort

İstanbul araç kiralamaİstanbul evden eve nakliyatBitlis evden eve nakliyatBolu evden eve nakliyatBurdur evden eve nakliyatBursa evden eve nakliyat