TR Ekspres Haber

”Müslüm” filminde bu kez yapımcılar davalık oldu

”Müslüm” filminde bu kez yapımcılar davalık oldu
36 views
07 Şubat 2019 - 11:30

Bugüne kadar 83 milyon TL hasılat elde eden, merhum sanatçımız Müslüm Gürses‘in hayatını anlatan “Müslüm” filmi ile ilgili tartışmaların ardı arkası kesilmiyor.

Yapımcı Nuri Yıldırım ve Engelsiz Yaşam Vakfı yöneticileriyle, sanatçının hayat arkadaşı Muhterem Nur‘un mahkemelik olmasının ardından yeni bir dava daha açıldı. İki yapımcının kendisini devre dış bıraktığı iddia eden  yönetmen Tülün Yıldırım, filmin esaslı organizasyonunu kendisinin yaptığını söyleyerek mahkemenin yolunu tuttu.

Yönetmen Tülün Kızılırmak, Müslüm filminin senaryosundan, film müziklerine, oyuncu seçiminden kurgusuna kadar her şeyi kendisinin seçtiğini belirterek eser sahipliği ve ortak yapımcılık iddiasında bulunarak filmin yapımcı şirketi ICNN Yapım ve Dijital Sanatlar şirketlerine dava açtı.

Filmin yapımcıları Mustafa Uslu ve Nuri Yıldırım’ın kendisini devre dışı bırakarak aralarında ortak yapımcı sözleşmesi imzaladıklarını iddia eden Tülün Kızılırmak mahkemeden, adının yapımcı sıfatıyla filmin künyesine, jenerik dökümün tüm görsel materyallerine, her bir fiziki dijital nüshalarına, eser işletme belgesine kaydedilmesine karar verilmesini istedi. Kızılırmak, Müslüm filminden elde edilecek gelirin yapımcı payının her iki şirkete ödenmesinin durdurulması yönünde tedbir kararı talebinde bulundu.

Mahkeme tedbir kararını reddetti ve ICNN Yapım şirketi sadece danışmanlık hizmeti aldıklarını Tülün Kızılırmak’ın ‘Ya tutarsa’ diye dava açtığını belirtti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm hakları saklıdır - TR Ekspres Haber