TR Ekspres Haber

Paralel Evren Teorisi Gerçek mi Oluyor?

Paralel Evren Teorisi Gerçek mi Oluyor?
185 views
20 Mayıs 2020 - 14:26

Bir grup araştırmacı Antarktika’daki “buzdan çıkan yüksek enerjili parçacıklardan oluşan bir çeşmenin” paralel bir evrenin kanıtı olabileceğini iddia etti.

Önde gelen bir araştırmacı, fenomenin “standart fizik modeliyle oldukça güçlü bir gerilim içinde” olduğunu ve NASA‘nın Antarktik Dürtüsel Geçici Anten (ANITA) tarafından kaydedildiğini söyledi.

NASA tarafından tasarlanan ve Antarktika üzerinde uçan stratosferik bir balon olan ANITA‘nın ana amacı, buzdan sıçrayan radyo dalgası sinyalleri aracılığıyla kozmik ışınlı hava duşlarını tespit etmek.

ANITA, daha önce 2006 ve 2014 yıllarında yüksek enerjili parçacıkların ‘çeşmesini’ tespit etmeyi başarmış, ancak araştırmacılar başlangıçta bunları arka plan gürültüsü veya aksaklık olarak düşünmüştü.

Baş araştırmacı ve Hawai‘i Fizik Üniversitesi Profesörü Peter Gorham, 2016’da araştırmacıların verileri daha yakından incelediklerini ve “baş aşağı kozmik ışın duşuna” benzeyen bir fenomen bulduğunu söyledi.

Profesör Gorham,”Gördüğümüz şey, buz tabakasının yansımasında görüldüğü gibi, kozmik ışın gibi görünen bir şeydi, ama yansıtılmadı. Kozmik ışın buzun kendisinden çıkmış gibiydi. Çok garip bir şey, “dedi.

Bu olayın keşfedilmesiyle birlikte akıllara Interstellar (yıldızlar arası) gibi paralel evren filmleri geldi.

Interstallar (Yıldızlar arası filminden)

Interstellar (Yıldızlar arası filminden)

Yakın gelecekte geçen filmde yaşam, iklim değişikliklerine bağlı olarak artan kuraklık sebebiyle tehlike içerisinde olan dünyada, kuraklık insanlığı yok olma tehlikesi ile baş başa bırakmış ve tam bu esnada keşfedilen bir solucan deliği, insanlığın kurtulma umudunun yeşermesine sebep olmuştu. Bir grup kaşif, bu solucan deliğinden geçip boyut değiştirerek insanlık tarafından daha önce ulaşılamamış noktalara ulaşmak ve insanlık için yeni yaşam alanları araştırmak niyetindedir. Christopher Nolan‘ın başrol oyuncusu olarak oynadığı filmde, 1 saatin dünyada yaşanan 7 yıla karşılık gelen başka bir boyuta geçtiği ve burada yaşanan olaylar işlenmişti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm hakları saklıdır - TR Ekspres Haber