TR Ekspres Haber

Son zamanların kafaları en çok meşgul eden sorusu: Android mi İOS mu?

Son zamanların kafaları en çok meşgul eden sorusu: Android mi İOS mu?
0 views
25 Ocak 2019 - 14:28

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri yıllar geçti ancak sürekli telefon özelliklerinin değişmesi, işletim sistemlerinin farklılığı, yeni modellerin sık sık çıkıyor olması insanlarda en iyisini almalıyım düşüncesini oluşturmaya başladı.

Cep telefonları arasından seçim yapmak ne kadar kişisel bir mevzu olsa da hepimiz tercihimize göre bir şey bulmak için araştırmaya başlarız.

Ancak öyle bir konu var ki yıllar da geçse bile tartışması bitmeyecek gibi duruyor. Android mi, iOS mu seçimi çoğu zaman iki kişi arasında çekişmeli bir hal alıyor. Bu iki sistem arasında seçim yapmak biraz zor ancak ne istediğinize karar verebilmeniz için nelere dikkat etmeniz gerektiğini araştırmak çok önemli.

Teknoloji tutkunlarını ikiye bölen soru: Android mi İOS mu?

Gizlilik konusunda Apple her geçen gün daha dikkatli ve özenli bir hale geldi ve ayrıca şirket gizlilik poliçesini de güncelleyerek gizliliğe verdiği önemi göstermiş oldu. Bu durum karşısında Google ise, Android platformunda kişisel verileri toplamaya devam ediyor ve şirketin kendisi bu verilerin kullanıcıya yardım etmek için kullanıldığını söylüyor. Bu sebepten dolayı Android bu konuda iOS’un gerisinde kalıyor.

Apple’ın bazı yazılımları Windows ve Android üzerinden desteklense de, şirket kullandığınız her cihazın Apple’a ait olmasını istiyor. Özellikle HopePod’un Android ve Spotify desteğine sahip olmaması bu politikanın en açık göstergesi. Android ise uyumluluk konusunda çok esnek ve çok yönlü. Google hesabınız ile giriş yapabileceğiniz sayısız uygulama ve site var. Apple’dan farklı olarak Android cihazlar sadece Chromecast değil, tüm akıllı televizyonları, Amazon Echo gibi cihazların tümünü de destekliyor. Android’in sunduğu bu rahatlık onu uyumluluk alanında Apple’ın önüne geçiriyor.

Android ile İOS arasındaki güvenlik durumu ise, Apple’ın lehine işliyor çünkü Android cihazlara yönelik daha fazla yazılım bulunması, daha sık saldırılara uğranılmasına neden oluyor ve güvenlik güncellemeleri yavaşlıyor.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

TREKSPRES HABER - 2020 Her hakkı saklıdır. Lütfen kopyalama yapmayınız.