TR Ekspres Haber

TBMM Başkanı Şentop, Anıtkabir’i ziyaret etti

TBMM Başkanı Şentop, Anıtkabir’i ziyaret etti
37 views
25 Şubat 2019 - 12:26

Binali Yıldırım‘ın istifasının ardından dün yapılan seçimle TBMM‘nin 29’uncu Başkanı seçilen Mustafa Şentop, Anıtkabir‘i ziyaret etti.

27’inci Dönem TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden Şentop, Atatürk’ün mozolesine çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet, ardından Misak-ı Milli Kulesi‘ne geçti.

ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNİ İMZALADI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak, şunları yazdı:

Türkiye Büyük Millet Meclisi 27’nci Dönem Başkanlık Divanının yeni başkan ve üyeleri olarak huzurunuzdayız. Kurtuluş mücadelemizin başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı ve devletimizin kurucu lideri olarak asil milletimize emanet ettiğiniz ‘eserinizi’ hür ve bağımsız bir şekilde yaşatmak için görev yapıyoruz. Milli iradeden aldığımız güçle devletimizi ve milletimizi daha büyük hedeflere ulaştırmak için gayret ediyor, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için istikbale doğru büyük bir güvenle ilerliyor, şerefli milletimizin ve ilelebet payidar kalacak devletimizin bekasını her şeyin üstünde tutuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak, milletimizi huzur ve refah içinde yaşatmak için büyük bir azim ve inançla çalışıyoruz. Ruhunuz şad olsun.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm hakları saklıdır - TR Ekspres Haber