TR Ekspres Haber

Trump’ın teorisi doğru mu?

Trump’ın teorisi doğru mu?
151 views
10 Mayıs 2020 - 17:33

“Salgının başladığı Vuhan’daki laboratuvarda, 2019’un Ekim ayında telefon etkileşimi durduruldu” iddiası

 

İngiliz medyasında, koronavirüsün çıkış merkezi Hubei eyaletindeki Vuhan‘da bulunan Vuhan Viroloji Enstitüsü’nde 7-24 Ekim tarihleri arasında telefon etkileşiminin tamamen durduğunu, bu tarihlerde meydana gelen `tehlikeli bir olay´ nedeniyle enstitünün kapatılmış olabileceğini iddiaları dolaşıyor.

 

Bütün dünyada görülen ve milyonlarca insanı etkisi altına alan koronavirüsün (Kovid-19) nasıl ortaya çıktığına dair komplo teorileri sürüyor. Bu teorilerden birisi de virüsün Vuhan Viroloji Enstitüsünden ‘kazara’ çıkması.

İngiliz medyasından The Sun’ın haberine göre, 7-24 Ekim tarihleri arasında Vuhan Viroloji Enstitüsü’nde hiçbir telefon etkileşimi saptanmadı.

Haberde, bu durumun 6-11 Ekim tarihleri arasında enstitüde meydana gelen ‘tehlikeli bir olay’ nedeniyle yaşanmış olabileceği ve bu sebeple enstitünün belirtilen tarihler arasında kapatılmış olabileceği iddia edildi.

“TRUMP’IN TEORİSİNİ GÜÇLENDİRİYOR”

İngiliz medyasındaki haberde bu iddianın, ABD Başkanı Donald Trump‘ın “Virüs laboratuvarda insanlara yarasadan bulaştı” teorisini güçlendirdiği belirtildi.

Diğer yandan, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) koronavirüsün Vuhan’daki hayvan pazarlarından ortaya çıktığını düşünüyor.

www.suttonline.com

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Tüm hakları saklıdır - TR Ekspres Haber